KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15103055
nr 1510 3055
Elsa Schultz-Moberger
(1879-1978), Sverige
Oljemålning, Elsa Schultz-Moberger (1879-1978). Stilleben. Signerad. Olja på duk, 60x50 cm, yttermått inklusive ram: 69x59 cm
Kondition: duklagning
Elsa Schultz-Moberger, svensk bildkonstnär född 1879, död 1978.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 12 december 2022
kl 18:22:55
24/11 22:17:55
12 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Elsa Schultz-Moberger
Läs mer om Elsa Schultz-Moberger